na úvodní stranu přeskočit menu

Výprava Máchovým krajem

Spolu s bohemistkou Monikou Krajčovičovou vás zveme na dvoudenní výlet (14.–15. 7.).

Výprava Máchovi v patách je pokračováním volného cyklu literárních procházek severními Čechy, které pořádá o. s. Ze severu, s nímž volně spolupracuji.

Výpravu zahájíme ve Mšeně. Půjdeme divokými kaňony Kokořínska k hradům Kokořín a Houska, jejichž prohlídku zařadíme do programu podle času. Večer se ubytujeme v kempu nebo penzionu v Nedamově. Podle času příchodu buďto hned poté, nebo až ráno vyrazíme do nedaleké Dubé, kde sídlí Podbezdězský spolek intelektuální, poetický a okrašlovací. Zhlédneme aktuální výstavu v jeho galerii a popovídáme si s členy o aktivitách spolku.

Druhý den dopoledne se vydáme z Dubé cestou, kterou má prochozenou Václav Cílek, jenž má nedaleko chalupu. Pak zamíříme k Holanským rybníkům, které inspirovaly spisovatele Miloše Urbana při psaní jeho knihy Hastrman. Přes velmi specifické chráněné území Peklo v údolí Robečského potoka se kvečeru dostaneme do České Lípy, kde výpravu zakončíme.

Hlaste se a na doplňující otázky se ptejte na E jarobal@seznam.cz. A hlaste se ideálně co nejdříve, protože kapacita účastníků výpravy je omezena.

Doprava

Sraz v sobotu 14. 7. v 9:45 v železniční stanici Mšeno (pokud pojedete vlakem, tak z Mělníka v 9:07 – z Prahy se do Mělníka dostanete na čas autobusem v 8.00 z Holešovic, z Ústí n. L. západní nádr. vlakem v 8.03)

Ubytování

V kempu Nedamov (www.nedamov.regin.cz). Spacák, karimatka, stan s sebou. Není nutno se rezervovat. Pozn.: Chatky budou obsazeny. 

Jídlo

V sobotu nás čeká cesta dlouhá 20 kilometrů, na pořádné jídlo bude tedy pravděpodobně čas až večer v kempu v Nedamově, restauraci Černý mlýn, nebo v nedaleké Dubé. Vezměte si tedy v sobotu s sebou svačinu na celý den a dostatek nápojů. V neděli ráno se dají potraviny a pití nakoupit v Dubé, přes den nás čeká opět podobně dlouhá cesta, takže s teplým jídlem prosím opět počítejte až večer v Lípě nebo ve vašich domovech.

vloženo 03. července 2012, štítky: Nezařazené

Přidat komentář

Furmulář pro přidání komentáře k článku
(nezobrazuje se)
opište číslo 10

položky označené * jsou povinné


zobrazit všechny články