na úvodní stranu přeskočit menu

S novým textem v Opavě, Ústí a Praze

O sympatické hrdince, která se bohužel zblázní, budu číst v týdnu 20.-26. 9. 2010 na Moravě, v Sudetech i v Čechách. Následuje ukázka a pod ní přesné termíny a lokace čtení.

Hlavní postava našeho vyprávění je modelová, není podle skutečnosti, což by dnes člověk snad už ani nečekal. Naše hrdinka žila typickým životem mladé hezké pražské intelektuálky a dostávala všem společenským očekáváním. Jednoho dne se ta kobyla zamilovala do prince na bílém koni, posléze ho ovšem milovat přestala, to se stává a je to často zdrojem zajímavých peripetií. Poté, co řekla děva svému milci adié, začala žít klasickým životem zlaté pražské mládeže, o němž zpívá mimo jiné Lešek Semelka nebo Vladimir 518. Nicméně sex, drogy a rock´n´roll bohužel nejsou klíčem k nebeské bráně, ba naopak. Člověk, který prožije nějaké to divoké obdobíčko, většinou dříve či později svého řádění zanechá, zpytuje svědomí, odjede do Himalájí, začne meditovat, založí rodinu nebo sektu, případně se zblázní, což je i případ naší hrdinky, ale nepředbíhejme událostem, nebuďme jako anotace, které prozradí, jak film skončí.

...

Měsíc městského detoxu minul, a už se mnou zase šijí všichni čerti. Dnes jsem si sepnula okraje svetru zavírákem k sobě a ohrnula rukávy. O la lá!, malá Vivien Westwoodová! Něžná sártrovka v kšiltovce. Odvážím se ven a do metra a do města. Zapadnu do první knajpy, ale je tu trochu draho. Čumím do nicoty stolku v Starbucks. Žmoulám v ruce Samson, lízám papírek, aspoň ten. Potahávám, tabáková Dalila. Popotahávám, venku poprchává. Tak ještě kávu, noste na stůl, aha, tady je to bez obsluhy, tady to každý Evropě osladí o trochu víc sám.

Vracím se z města domů a zkouším to všechno znovu od začátku: před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát Město zvíře jméno věc, nábytek dobytek, Uran, Neptun, Pluto. Prskám to jako když úča bičem mrská, a výsledek rovnice? Míň než nula. To jsem musela počítat takovou dobu, abych se nedopočítala ničeho? Zapomněla jsem, kdo a kdy a proč dobyl Bílou horu. Zapomněla jsem, že mám rodiče. Co jsem to říkala? Že mám rodiče? Já přece nemám rodiče. Zabili šohajka, trafikantku i Kennyho. Tak jde čas, parchanti...

(úryvek z rkp., září 2010)

KDY A KDE

V úterý 21. 9. 2010 od 19:00 v Klubu Art/Oko v Bezručově, resp. Beethovenově ul. v Opavě na speciálním zájezdním literárním kabaretu EKG s tématem O lásce a intelektuálkách. S moderátory Jaroslavem Rudišem a Igorem Malijevským. S hosty Emilem Haklem, slečnou Jarkou a hudebníkem Tomášem Pastrňákem.

Ve středu 22. 9. 2010 od 18:00 v kavárně Bárce v Ústí nad Labem (Prokopa Diviše 5, vedle kina Hraničář) v rámci Týdne duševního zdraví společně s Mnoháčkem Zgublačenkem.

V pátek 24. 9. 2010 od 20:00 v pořadu Jaroslava Rudiše a Igora Malijevského EKG tentokrát v domovském Divadle Archa v Praze (Na Poříčí 26) společně s Emilem Haklem, slečnou Jarkou a dalšími.

vloženo 17. září 2010, štítky: Nezařazené

Vaše komentářenový

[1]

Dobrý, Asi jsem to prošvih, ty termíny akde budeš číst 26.9.?
Mohl bys číst také v Jemaforu?

25. září 2010, 13:34, vložil radonass

Přidat komentář

Furmulář pro přidání komentáře k článku
(nezobrazuje se)
opište číslo 10

položky označené * jsou povinné


zobrazit všechny články