na úvodní stranu přeskočit menu

I Maková panenka a motýl Emanuel už četli Mácha: Deníky

Krátká reportáž z pohádkové říše. Tady je kulička, tady není kulička. Kde je kulička?

Jakpak se jmenuješ?

Novák.

A jménem?

Aleš.

Tak Alešku, tady vidíš na kmeni stromu postavenou pyramidu z kostiček a tvým úkolem bude sestřelit míčkem – tak tohle nebyl tvůj úkol, srazit ty kostičky, ale právě toho medvídka, co byl postavený na vrcholu pyramidy. Nevadí, za snahu ti dá Maková panenka bonpar.

A která pak ty jsi?

Hroudová.

A jménem?

Hana.

Haničko, ty jsi už velká holka, tebe můžeme vzít k nám do pohádkové říše. Překročíš tady ten strom, to je taková brána mezi vaším a naším světem, a tady vidíš na zemi kostičky. Tvým úkolem bude sebrat je a postavit z nich pyramidu… Ták, vidíš, jak ti to šlo dobře a rychle. A za odměnu dostaneš bonbónek od Makové panenky.

A tobě říkají jak?

Melen.

A jménem?

Josef.

Tak, Pepíčku, podívej se, jak nám tady Hanička hezky postavila pyramidu. Já na ni postavím tady takového medvídka – a pozor! Tvým úkolem nebude sestřelit ty kostičky, ale jenom toho medvídka, miř přesně a pojď radši ještě trochu blíž – tak, zkus ještě jednou, abys aspoň sestřelil všechny kostičky – a ještě jednou – dobře, jedna nám tam zůstává, ale snažil ses, a tak poprosíme Makovou panenku, aby ti dala bonbónek.

A která jsi ty?

Lovecká.

A jménem?

Markéta.

Tak, Markétko, Pepíček nám srazil skoro všechny kostičky, a my jich teďka máme plnou Pohádkovou říši, tak pojď, překroč tady ten kmen, to je taková brána mezi vaším a naším světem…  

vloženo 20. července 2011, štítky: Nezařazené

Vaše komentářenový

[1] Foto

Foto: A. Horváthová

20. července 2011, 14:58, vložil J. B.

Přidat komentář

Furmulář pro přidání komentáře k článku
(nezobrazuje se)
opište číslo 10

položky označené * jsou povinné


zobrazit všechny články