na úvodní stranu přeskočit menu

Čti bez žvýkačky. Dlouhé vlasy musí být svázány!

Už dlouho to nedostala. Pomůže bazén? Nová povídka v Polabských novinách

„Co ti je?“ zeptám se. Nějakou dobu jsme se neviděli, přesto není ráda, že jsme zase spolu.

„Nedostala jsem to,“ sklopí hlavu. „Už třináct dní skluz.“

To bylo před týdnem. Chemický pokus se speciálním lakmusovým papírkem a čůrkem moči dopadl pozitivně – pro nás, ne pro nový život. Od té doby ovšem uplynulo pár dní – a pořád nic.

„Kámoška si dělala tři testy, všechny negativní, a stejně šla za čtrnáct dní na potrat,“ prohodí smutně, v ruce už druhý testovací proužek s jednou čárkou. „Dneska už prostě nemůžeš věřit ničemu.“

Devadesátý den od našeho seznámení, dvacátý jejího rozladění – teď už pochopitelného –, sedmý společného dusna, a my ho jdeme zchladit do bazénu. „Třeba to rozplavu,“ utrousí se skelným pohledem a rozmarně protočí síťovku s plavkami a ručníkem.

Pokračování na webu Polabských novin (12. 3. 2013; tištěně vyjde v čísle 3/2013)

vloženo 18. března 2013, štítky: Nezařazené

Vaše komentářenový

[1]

Dobrý den, jen jsem Vám chtěla napsat, že mě velmi baví Vaše povídky a moc se mi líbily i Vaše knihy. Váš tatínek mě(celý náš ročník) na Vás ,jako na autora, upozornil a když jsem se zmínila, že čtu blog, mám za úkol Vám napsat:-)Takže tak činím, neboť posun na mé bakalářce je takový, že mám pocit, že ho potěší, že jsem napsala aspoň toto...No, každopádně se těším na nějakou další knihu nebo povídku.

30. března 2013, 21:14, vložil Petra Zakrevská

Přidat komentář

Furmulář pro přidání komentáře k článku
(nezobrazuje se)
opište číslo 10

položky označené * jsou povinné


zobrazit všechny články